İspanyolca Simultane Çeviri

İSPANYOLCA SİMÜLTANE ÇEVİRİ

İspanyolca Simultane çeviri eş zamanlı çeviride denilen çeviriyi yapan kişinin konuşmacıyı aynı anda çeviri etmesiyle yerine getirdiği anlık çeviri hizmetidir. İspanyolca simultane çeviri görevini yerine getiren kişinin; genellikle bir kabin içerisinde konuşmacıyı görmesi sağlanır ve mikrofon, kulaklık ve diğer teknik ekipmanlar sayesinde konuşmacının söylediklerini kulaklıkla duyup anında hedef dile çevirerek dinleyici kitleye ulaştırır. Bu hizmet diğer sözlü çevirilerden farklı olmakla birlikte uzman İspanyolca simultane tercüman deneyimi gerektirir ve maliyet olarak da ardıl çeviriye göre daha yüksektir. Bir çok durumda İspanyolca simültane çeviri için 2 adet tercüman gerekmektedir.

İSPANYOLCA SİMULTANE ÇEVİRİ ORGANİZASYONUNUZ İÇİN İLETİŞİM 0312 394 30 83

İvogsan Çeviri Bürosu yılların  İspanyolca simultane çeviri deneyimini son teknoloji simultane ekipmanlar ile birleştirerek çözüm ortaklarına ve müşterilerine, konferanslarında ve toplantılarında kusursuz İspanyolca simultane organizasyonları sunmaktadır. Şirketimizin İspanyolca simultane tercüman ekibi yüzlerce kez simultane kabin deneyimi olan tercümanlardan oluşmakla birlikte, cihazlarımızın kurulumunda ve işletilmesinde hizmet veren teknik personelimiz konularında bugüne kadar yaptıkları yüzlerce saatlik iş sayesinde uzmanlıklarını ispatlamışlardır.

İSPANYOLCA SİMULTANE ÇEVİRİ KONGRELERİNİZ İÇİN İLETİŞİM 0312 394 30 83

Simultane çeviri, yüksek derecede konsantrasyon gerektiren bir meslek olduğundan dolayı çok yorucu ve yıpratıcı bir iştir. Bu nedenle her yarım saatte bir dönüşümlü olarak çeviri yapan 2 çevirmen olması gerekmektedir. İspanyolca Çevirmenin zihnini çok zorlamayacak toplantılarda veya konferanslarda ve 1 saati geçmeyen İspanyolca simultane çeviri organizasyonlarında 1 çevirmen olması kabul edilebilir. 2 tercüman kuralının uyulmadığı toplantılarda ise İspanyolca simultane çevirmen zarar görebilir veya çevirinin kalitesi düşebilir.

SİMULTANE İSPANYOLCA ÇEVİRİ TOPLANTILARINIZ İÇİN İLETİŞİM 0312 394 30 83

Şirketimiz, İspanyolca simultane ekipman kiralama fiyatlarını rekabet edebilir seviyede tutarak günümüze kadar defalarca başarılı projelere imza atmıştır. Her toplantı, konferans veya organizasyona uygun tek, veya çok dilli simultane çeviri ekip ve ekipmanına sahip olan şirketimiz, bu konuda gelişen son teknolojiyi devamlı takip ederek müşteri memnuniyetini en üst noktada tutmayı hedeflemektedir.

İspanyolca Simultane Çeviri

İspanyolca Simultane çeviri, ardıl çeviriden farklı olarak ses sistemi kullanılarak yapılan çeviridir. Simultane ses sistemi konuşmacının sesini mikrofon ve kulaklıklar aracılığı ile tercümana iletir ve tercümanın söylediklerini de yine mikrofon ve kulaklıklar sayesinde dinleyicilere ulaştırır. Sanılanın aksine, simultane çeviri, tüm çevirilerin en zorudur ve ortalama bir toplantıda 2 simultane tercüman ve sistemi kurmak ve yürütmek için 2 teknik eleman olmak üzere 4 kişi çalışır.

İspanyolca Simultane Çeviri büromuz Tarafından profesyonel bir şekilde yürütülmektedir.

Her ne kadar İspanyolca simultane ses sisteminin geleneksel ses sistemi ile aynı olduğu düşünülse de, simultane ses sistemi sadece simultane çeviri için kullanılır ve sesin aktarılmasından dolayı karmaşık bir yapıya sahiptir. Ortalama bir toplantı için gerekli ses sistemi aşağıdaki cihazları kapsamaktadır:

İSPANYOLCA SİMULTANE ÇEVİRİNİN KULLANIM ALANLARI

İspanyolca Konferans, sempozyum ve seminerler

İspanyolca Uluslararası hedef kitleye sahip kongreler

İspanyolca TV programları, canlı yayınlar

İSPANYOLCA SİMULTANE ÇEVİRİNİN AVANTAJLI YÖNLERİ

Çok dilli toplantılarda en etkili iletişim yöntemidir

Aynı anda birçok dilde çeviri yapılmasına imkan sağlar

Çeviri nedeniyle zaman kayıpları yaşanmaz

Dinleyici sayısında kısıt lamaya neden olmaz

Uluslararası İspanyolca kongre, İspanyolca toplantı ve organizasyonlarda katılımcıların tek bir dilden konuşamaması durumunda organizasyonların başarılı ve kalıcı olma ihtimali bulunmamaktadır. Bu sebeple uluslararası İspanyolca kongre ve toplantılarda, İspanyolca sunumun başarılı olabilmesi ve tüm katılımcıların bilgiyi anında alabilmesi için geliştirilen en son teknoloji simultane çeviri sistemleri, kulaklık ve diğer tüm standartlara uygun kabinlerle organizasyonların amacına ulaşması için tüm var gücümüzle sizlere hizmet vermekteyiz.

İSPANYOLCA SİMULTANE ÇEVİRİ ORGANİZASYONLARINIZ İÇİN BİZİMLE 0312 394 30 83 NUMARALI TELEFONDAN İLETİŞİM SAĞLAYABİLİRSİNİZ.