İsveççe Simultane Tercüme

İSVEÇÇE SİMÜLTANE TERCÜME

İsveççe Simultane tercüme eş zamanlı çeviride denilen tercümeyi yapan kişinin konuşmacıyı aynı anda tercüme etmesiyle yerine getirdiği anlık çeviri hizmetidir. İsveççe simultane tercüme görevini yerine getiren kişinin; genellikle bir kabin içerisinde konuşmacıyı görmesi sağlanır ve mikrofon, kulaklık ve diğer teknik ekipmanlar sayesinde konuşmacının söylediklerini kulaklıkla duyup anında hedef dile çevirerek dinleyici kitleye ulaştırır. Bu hizmet diğer sözlü çevirilerden farklı olmakla birlikte uzman İsveççe simultane tercüman deneyimi gerektirir ve maliyet olarak da ardıl çeviriye göre daha yüksektir. Bir çok durumda İsveççe simültane çeviri için 2 adet tercüman gerekmektedir.

İSVEÇÇE SİMULTANE TERCÜME ORGANİZASYONUNUZ İÇİN İLETİŞİM 0312 394 30 83

İvogsan Tercüme Bürosu yılların  İsveççe simultane çeviri deneyimini son teknoloji simultane ekipmanlar ile birleştirerek çözüm ortaklarına ve müşterilerine, konferanslarında ve toplantılarında kusursuz İsveççe simultane organizasyonları sunmaktadır. Şirketimizin İsveççe simultane tercüman ekibi yüzlerce kez simultane kabin deneyimi olan tercümanlardan oluşmakla birlikte, cihazlarımızın kurulumunda ve işletilmesinde hizmet veren teknik personelimiz konularında bugüne kadar yaptıkları yüzlerce saatlik iş sayesinde uzmanlıklarını ispatlamışlardır.

İSVEÇÇE SİMULTANE ÇEVİRİ KONGRELERİNİZ İÇİN İLETİŞİM 0312 394 30 83

Simultane çeviri, yüksek derecede konsantrasyon gerektiren bir meslek olduğundan dolayı çok yorucu ve yıpratıcı bir iştir. Bu nedenle her yarım saatte bir dönüşümlü olarak çeviri yapan 2 çevirmen olması gerekmektedir. İsveççe Çevirmenin zihnini çok zorlamayacak toplantılarda veya konferanslarda ve 1 saati geçmeyen İsveççe simultane tercüme organizasyonlarında 1 çevirmen olması kabul edilebilir. 2 tercüman kuralının uyulmadığı toplantılarda ise İsveççe simultane çevirmen zarar görebilir veya tercümenin kalitesi düşebilir.

SİMULTANE İSVEÇÇE TERCÜME TOPLANTILARINIZ İÇİN İLETİŞİM 0312 394 30 83

Şirketimiz, İsveççe simultane ekipman kiralama fiyatlarını rekabet edebilir seviyede tutarak günümüze kadar defalarca başarılı projelere imza atmıştır. Her toplantı, konferans veya organizasyona uygun tek, veya çok dilli simultane tercüme ekip ve ekipmanına sahip olan şirketimiz, bu konuda gelişen son teknolojiyi devamlı takip ederek müşteri memnuniyetini en üst noktada tutmayı hedeflemektedir.

İsveççe Simultane Tercüme

İsveççe Simultane tercüme, ardıl çeviriden farklı olarak ses sistemi kullanılarak yapılan tercümedir. Simultane ses sistemi konuşmacının sesini mikrofon ve kulaklıklar aracılığı ile tercümana iletir ve tercümanın söylediklerini de yine mikrofon ve kulaklıklar sayesinde dinleyicilere ulaştırır. Sanılanın aksine, simultane tercüme, tüm çevirilerin en zorudur ve ortalama bir toplantıda 2 simultane tercüman ve sistemi kurmak ve yürütmek için 2 teknik eleman olmak üzere 4 kişi çalışır.

İsveççe Simultane Tercüme büromuz Tarafından profesyonel bir şekilde yürütülmektedir.

Her ne kadar İsveççe simultane ses sisteminin geleneksel ses sistemi ile aynı olduğu düşünülse de, simultane ses sistemi sadece simultane çeviri için kullanılır ve sesin aktarılmasından dolayı karmaşık bir yapıya sahiptir. Ortalama bir toplantı için gerekli ses sistemi aşağıdaki cihazları kapsamaktadır:

İSVEÇÇE SİMULTANE TERCÜMENİN KULLANIM ALANLARI

İsveççe Konferans, sempozyum ve seminerler

İsveççe Uluslararası hedef kitleye sahip kongreler

İsveççe TV programları, canlı yayınlar

İSVEÇÇE SİMULTANE TERCÜMENİN AVANTAJLI YÖNLERİ

Çok dilli toplantılarda en etkili iletişim yöntemidir

Aynı anda birçok dilde çeviri yapılmasına imkan sağlar

Çeviri nedeniyle zaman kayıpları yaşanmaz

Dinleyici sayısında kısıt lamaya neden olmaz

Uluslararası İsveççe kongre, İsveççe toplantı ve organizasyonlarda katılımcıların tek bir dilden konuşamaması durumunda organizasyonların başarılı ve kalıcı olma ihtimali bulunmamaktadır. Bu sebeple uluslararası İsveççe kongre ve toplantılarda, İsveççe sunumun başarılı olabilmesi ve tüm katılımcıların bilgiyi anında alabilmesi için geliştirilen en son teknoloji simultane tercüme sistemleri, kulaklık ve diğer tüm standartlara uygun kabinlerle organizasyonların amacına ulaşması için tüm var gücümüzle sizlere hizmet vermekteyiz.

İSVEÇÇE SİMULTANE TERCÜME ORGANİZASYONLARINIZ İÇİN BİZİMLE 0312 394 30 83 NUMARALI TELEFONDAN İLETİŞİM SAĞLAYABİLİRSİNİZ.