İngilizce Edebi Tercüme

İngilizce Edebiyat ve sanat  alanlarında yapılan tercümelere sanatsal veya edebi İngilizce tercüme denir. Sıklıkla Edebi İngilizce kitap, Edebi İngilizce dergi, Edebi İngilizce şiir, Edebi İngilizce tiyatro metni, Edebi İngilizce reklam metinleri, Edebi İngilizce reklam amaçlı kataloglar, Edebi İngilizce broşürler  ve  benzeri belgeleri kapsamaktadır. Edebi veya sanatsal İngilizce çeviri çok hassas bir tercüme türüdür. Edebi İngilizce Çeviri yapan tercümanın hedef dile ve kültüre hakimiyeti ve bilgisi kadar kaynak dile de aynı şekilde hakim olmalıdır. Bu tür İngilizce Edebi çevirilerde genelde kaynak dilde kullanılan üslubun hedef dile aktarılması gerekir.

İngilizce Edebi tercüme, hikâye, roman, ansiklopedi, masal, şiir, makale gibi farklı şekillerde yorumlanabilen, üzerinde çok çalışılması gereken ve en zor tercüme şeklidir. Edebi bir çevrilecek dili ve çevrilecek olan hedef dili ana dili derecisinde bilmesi gerekmektedir.

Yapmış olduğumuz İngilizce Edebi tercüme konuları;

İngilizce Edebi Öykü Tercümeleri Çevirisi, İngilizce Edebi Hikaye Çeviri Tercümesi, İngilizce Edebi Makale Çeviriler ve Tercümeler, İngilizce Edebi Roman Tercümesi, İngilizce Edebi Kitap Çevirisi,  İngilizce Edebi Deneme Metni Tercümeleri, İngilizce Edebi Şiir Çevirileri, İngilizce Edebi Tiyatro Senaryosu Tercüme, İngilizce Edebi Film Senaryosu Tercümeleri, İngilizce Edebi Kitap Çeviri Tercümesi, İngilizce Edebi Deneme Metni Tercümesi.

İngilizce Edebi tüm çevirileriniz için bize Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-mail adresimize gönderebilirsiniz.

İngilizce Tercüman ekibimizle görüşmek için 0312 394 30 83 ‘den ulaşabilirsiniz.