İtalyanca Simultane Çeviri

İTALYANCA SİMÜLTANE ÇEVİRİ

İtalyanca Simultane çeviri eş zamanlı çeviride denilen çeviriyi yapan kişinin konuşmacıyı aynı anda çeviri etmesiyle yerine getirdiği anlık çeviri hizmetidir. İtalyanca simultane çeviri görevini yerine getiren kişinin; genellikle bir kabin içerisinde konuşmacıyı görmesi sağlanır ve mikrofon, kulaklık ve diğer teknik ekipmanlar sayesinde konuşmacının söylediklerini kulaklıkla duyup anında hedef dile çevirerek dinleyici kitleye ulaştırır. Bu hizmet diğer sözlü çevirilerden farklı olmakla birlikte uzman İtalyanca simultane tercüman deneyimi gerektirir ve maliyet olarak da ardıl çeviriye göre daha yüksektir. Bir çok durumda İtalyanca simültane çeviri için 2 adet tercüman gerekmektedir.

İTALYANCA SİMULTANE ÇEVİRİ ORGANİZASYONUNUZ İÇİN İLETİŞİM 0312 394 30 83

İvogsan Çeviri Bürosu yılların  İtalyanca simultane çeviri deneyimini son teknoloji simultane ekipmanlar ile birleştirerek çözüm ortaklarına ve müşterilerine, konferanslarında ve toplantılarında kusursuz İtalyanca simultane organizasyonları sunmaktadır. Şirketimizin İtalyanca simultane tercüman ekibi yüzlerce kez simultane kabin deneyimi olan tercümanlardan oluşmakla birlikte, cihazlarımızın kurulumunda ve işletilmesinde hizmet veren teknik personelimiz konularında bugüne kadar yaptıkları yüzlerce saatlik iş sayesinde uzmanlıklarını ispatlamışlardır.

İTALYANCA SİMULTANE ÇEVİRİ KONGRELERİNİZ İÇİN İLETİŞİM 0312 394 30 83

Simultane çeviri, yüksek derecede konsantrasyon gerektiren bir meslek olduğundan dolayı çok yorucu ve yıpratıcı bir iştir. Bu nedenle her yarım saatte bir dönüşümlü olarak çeviri yapan 2 çevirmen olması gerekmektedir. İtalyanca Çevirmenin zihnini çok zorlamayacak toplantılarda veya konferanslarda ve 1 saati geçmeyen İtalyanca simultane çeviri organizasyonlarında 1 çevirmen olması kabul edilebilir. 2 tercüman kuralının uyulmadığı toplantılarda ise İtalyanca simultane çevirmen zarar görebilir veya çevirinin kalitesi düşebilir.

SİMULTANE İTALYANCA ÇEVİRİ TOPLANTILARINIZ İÇİN İLETİŞİM 0312 394 30 83

Şirketimiz, İtalyanca simultane ekipman kiralama fiyatlarını rekabet edebilir seviyede tutarak günümüze kadar defalarca başarılı projelere imza atmıştır. Her toplantı, konferans veya organizasyona uygun tek, veya çok dilli simultane çeviri ekip ve ekipmanına sahip olan şirketimiz, bu konuda gelişen son teknolojiyi devamlı takip ederek müşteri memnuniyetini en üst noktada tutmayı hedeflemektedir.

İtalyanca Simultane Çeviri

İtalyanca Simultane çeviri, ardıl çeviriden farklı olarak ses sistemi kullanılarak yapılan çeviridir. Simultane ses sistemi konuşmacının sesini mikrofon ve kulaklıklar aracılığı ile tercümana iletir ve tercümanın söylediklerini de yine mikrofon ve kulaklıklar sayesinde dinleyicilere ulaştırır. Sanılanın aksine, simultane çeviri, tüm çevirilerin en zorudur ve ortalama bir toplantıda 2 simultane tercüman ve sistemi kurmak ve yürütmek için 2 teknik eleman olmak üzere 4 kişi çalışır.

İtalyanca Simultane Çeviri büromuz Tarafından profesyonel bir şekilde yürütülmektedir.

Her ne kadar İtalyanca simultane ses sisteminin geleneksel ses sistemi ile aynı olduğu düşünülse de, simultane ses sistemi sadece simultane çeviri için kullanılır ve sesin aktarılmasından dolayı karmaşık bir yapıya sahiptir. Ortalama bir toplantı için gerekli ses sistemi aşağıdaki cihazları kapsamaktadır:

İTALYANCA SİMULTANE ÇEVİRİNİN KULLANIM ALANLARI

İtalyanca Konferans, sempozyum ve seminerler

İtalyanca Uluslararası hedef kitleye sahip kongreler

İtalyanca TV programları, canlı yayınlar

İTALYANCA SİMULTANE ÇEVİRİNİN AVANTAJLI YÖNLERİ

Çok dilli toplantılarda en etkili iletişim yöntemidir

Aynı anda birçok dilde çeviri yapılmasına imkan sağlar

Çeviri nedeniyle zaman kayıpları yaşanmaz

Dinleyici sayısında kısıt lamaya neden olmaz

Uluslararası İtalyanca kongre, İtalyanca toplantı ve organizasyonlarda katılımcıların tek bir dilden konuşamaması durumunda organizasyonların başarılı ve kalıcı olma ihtimali bulunmamaktadır. Bu sebeple uluslararası İtalyanca kongre ve toplantılarda, İtalyanca sunumun başarılı olabilmesi ve tüm katılımcıların bilgiyi anında alabilmesi için geliştirilen en son teknoloji simultane çeviri sistemleri, kulaklık ve diğer tüm standartlara uygun kabinlerle organizasyonların amacına ulaşması için tüm var gücümüzle sizlere hizmet vermekteyiz.

İTALYANCA SİMULTANE ÇEVİRİ ORGANİZASYONLARINIZ İÇİN BİZİMLE 0312 394 30 83 NUMARALI TELEFONDAN İLETİŞİM SAĞLAYABİLİRSİNİZ.