Yunanca Edebi Tercüme

Yunanca Edebiyat ve sanat  alanlarında yapılan tercümelere sanatsal veya edebi Yunanca tercüme denir. Sıklıkla Edebi Yunanca kitap, Edebi Yunanca dergi, Edebi Yunanca şiir, Edebi Yunanca tiyatro metni, Edebi Yunanca reklam metinleri, Edebi Yunanca reklam amaçlı kataloglar, Edebi Yunanca broşürler  ve  benzeri belgeleri kapsamaktadır. Edebi veya sanatsal Yunanca çeviri çok hassas bir tercüme türüdür. Edebi Yunanca Çeviri yapan tercümanın hedef dile ve kültüre hakimiyeti ve bilgisi kadar kaynak dile de aynı şekilde hakim olmalıdır. Bu tür Yunanca Edebi çevirilerde genelde kaynak dilde kullanılan üslubun hedef dile aktarılması gerekir.

Yunanca Edebi tercüme, hikâye, roman, ansiklopedi, masal, şiir, makale gibi farklı şekillerde yorumlanabilen, üzerinde çok çalışılması gereken ve en zor tercüme şeklidir. Edebi bir çevrilecek dili ve çevrilecek olan hedef dili ana dili derecisinde bilmesi gerekmektedir.

Yapmış olduğumuz Yunanca Edebi tercüme konuları;

Yunanca Edebi Öykü Tercümeleri Çevirisi, Yunanca Edebi Hikaye Çeviri Tercümesi, Yunanca Edebi Makale Çeviriler ve Tercümeler, Yunanca Edebi Roman Tercümesi, Yunanca Edebi Kitap Çevirisi,  Yunanca Edebi Deneme Metni Tercümeleri, Yunanca Edebi Şiir Çevirileri, Yunanca Edebi Tiyatro Senaryosu Tercüme, Yunanca Edebi Film Senaryosu Tercümeleri, Yunanca Edebi Kitap Çeviri Tercümesi, Yunanca Edebi Deneme Metni Tercümesi.

Yunanca Edebi tüm çevirileriniz için bize Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-mail adresimize gönderebilirsiniz.

Yunanca Tercüman ekibimizle görüşmek için 0312 394 30 83 ‘den ulaşabilirsiniz.